no-img
گروه آموزشی الغدیر

پروژه ی درایو موتور DC با کنترل تلویزیون در بسکام - گروه آموزشی الغدیر


گروه آموزشی الغدیر
مطالب ویژه
اطلاعیه های سایت

adsads

ادامه مطلب

پروژه ی درایو موتور DC با کنترل تلویزیون در بسکام
zip
مرداد 25, 1396
حجم فایل 582 KB
رمز فایل:alghadirsoft.ir

پروژه ی درایو موتور DC با کنترل تلویزیون در بسکام


پروژه ی درایو موتور DC با کنترل تلویزیون در بسکام

ATMEGA8 LM016L L293

 

در بیشتر سیستم ها این علاقه وجود دارد که کلیه فرمانها و تنظیمات را بتوان توسط یک کنترل کننده از راه دور انجام داد.

 

در این صورت باید از فرستنده و گیرنده ای که طبق یک پروتکل اطلاعات را رد و بدل می کند استفاده کرد. ارتباط می تواند به صورت امواج مادون قرمز یا بی سیم و یا رادیویی و یا … باشد.

 

یکی از کانال های آسان و کم خرج امواج مادون قرمزاست که بیشتر کنترل کننده های خانگی نیز این نوع ارتباطی را انتخاب می کنند. پروتکل هایی که در این نوع ارتباطی به کار می رود از جمله 5RC و 6RC و یا همچنین مدولاسیون منچستر است. بیشتر کنترل کننده های تلویزیون پروتکل 5RC را پشتیبانی می کنند. دراین نوع پروتکل 14 بیت در هنگام فشرده شدن هر کلید ارسال می شود. دو بیت اول بیت شروع هستند که همیشه یک هستند. بیت بعدی بیت کنترل یا تاگل است که با زدن هر کلید معکوس می شود.

 

پنج بیت بعدی بیت آدرس هستند. شش بیت بعدی بیت های فرمان هستند.بیت ها در دو فاز کد شده و ارسال می شود. حال می توان با داشتن فرکانس ارسال و ایجاد یک تاخیر جهت نمونه برداری این اطلاعات را آشکار کرد. به طور مثال اگر از یک میکروکنترلر استفاده میکنید می توانید با پیکره بندی یکی از تایمرها تاخیر ایجاد کنید و بیت ها مشخص کنید. آشکار کردن این بیت ها چندان کار سختی نیست ولی اگر شما از میکروکنترلر های سری AVR  و همچنین از کامپایلر قدرتمند بسکام استفاده می کنید میتوانید از دستورات ساده آن جهت به دست آوردن اطلاعات بهره ببرید.

 

اطلاعات کامل در فایل پیوست

 

 

دانلود

 

 

 

 

 

 موضوعات :
الکترونیک , بسکام

درباره نویسنده

مدیر 82 نوشته در گروه آموزشی الغدیر دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید