no-img
گروه آموزشی الغدیر

چه کار کنیم تا باتری گوشی دوام بیشتری داشته باشد؟ - گروه آموزشی الغدیر


گروه آموزشی الغدیر
مطالب ویژه
اطلاعیه های سایت

adsads

ادامه مطلب

چه کار کنیم تا باتری گوشی دوام بیشتری داشته باشد؟
zip
مرداد 19, 1396

چه کار کنیم تا باتری گوشی دوام بیشتری داشته باشد؟


چه کار کنیم تا باتری گوشی دوام بیشتری داشته باشد؟

 

بسياری از افراد از چگونگی شارژ صحيح گوشی هوشمند خود اطلاعی ندارند و با روش‌های اشتباه شارژ باعث، با گذشت زمان، از دوام باتری دستگاهشان کاسته شود. در اين نوشته مي‌خواهيم سراغ روش‌های صحيح شارژ برويم.

 

ما به‌خوبی می‌دانيم که دوام باتری گوشی‌های هوشمندمان کم است؛ باتری‌هایی که گاهی يک روز هم دوام نمی‌آورند اما بايد بپذيريم که بخشی از دلايل دوام کم باتری گوشی‌های هوشمند به اشتباه خودمان در روش شارژ کردن آنها مربوط است.

 

وقتی شارژ گوشی کامل شد، آن را از برق جدا کنيد

طبق يافته‌های سايت Battery University، متصل ماندن گوشی به برق وقتي که شارژ گوشی کامل شده (مثل شب‌ها موقع خواب) در درازمدت به گوشی آسيب می‌زند.

وقتی که شارژ گوشی به 100 درصد رسيد، گوشی شارژ بسيار کمی دريافت می‌کند تا شارژ باتری در حالت 100 درصد باقی بماند. اين حالت باعث می‌شود باتری در وضعيت ماکزيمم فشار و بحران باقی بماند. در اين پست نمی‌خواهيم وارد بحث‌های بسيار تخصصی شويم، پس به‌طور خلاصه بايد بگوييم وقتی شارژ باتری کامل شد، آن را از برق جدا کنيد؛ اين کار درست مثل ريلکس کردن ماهيچه‌ها پس از تمرين ورزشی سخت است.

 

شايد تغيير و ضعيف شدن باتری موبايلتان را خيلی زود حس نکنيد، اما در درازمدت قطعا با مشکل مواجه می‌شويد.

 

بهتر است شارژ باتری به 100 درصد نرسد.

لازم نيست باتری ليتيوم-يونی 100 درصد شارژ شود، هرچند شارژ کامل هم به آن آسيبی نمی‌زند ولی با اين حال بهتر است قبل از اينکه شارژش به 100 درصد برسد آن را از شارژر جدا کنيم تا از باقی ماندن طولانی ‌مدت گوشی در شارژ پس از شارژ کاملش پيشگيری کنيم.

ممکن است فکر کنيد اين کار باعث می‌شود در تمام روز مشغول شارژ کردن گوشی‌تان باشيد! اما نيازی به اين کار نيست. هروقت لازم بود و شما هم می‌توانستيد، کافیاست گوشی را به شارژر وصل کنيد.

هر موقع توانستيد، گوشی را شارژ کنيد.

به نظر می‌رسد بهتر است باتری گوشی را هر موقع که امکانش برايمان فراهم بود شارژ کنيم، نه اينکه بگذاريم شارژ باتری رو به پايان برسد و سپس مدت زيادی آن را در شارژ نگه داريم.

طبق يافته‌های Battery University، بهترين زمان براي شارژ مجدد گوشی وقتی است که 10 درصد از شارژ آن مصرف شده باشد. حتما شما هم تعجب می‌کنيد! بسياری از مردم هم اين‌طور فکر نمی‌کنند و امکان چنين کاری هم برايشان فراهم نيست. پس بهتر است اين‌طور عمل کنيم: هر وقت امکان شارژ کردن برايمان وجود داشت، گوشیمان را به شارژر وصل کنيم. درواقع بهتر است در طول روز چند بار گوشيمان را به شارژ بزنيم و جدا کنيم.

جمع‌بندی

همان‌طور که با هم ديديم، بسياری از ما نه‌تنها به موارد ذکرشده عمل نمی‌کنیم، بلکه اغلب نيز تصوری داريم خلاف آنچه درست است! البته حتما می‌دانيد رعايت اين موارد باعث نمی‌شود دوام باتری گوشی بيش ‌از پيش شود، بلکه با رعايت اين نکات می‌توانيد از باتری گوشيتان بهتر مراقبت کنيد تا در طولانی مدت از دوام آن کاسته نشود.

 موضوعات :
تلفن همراه

درباره نویسنده

مدیر 82 نوشته در گروه آموزشی الغدیر دارد . مشاهده تمام نوشته های

مطالب مرتبط


دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید